Od wiosny br prowadzimy remonty pomieszczeń naszej remizy. Do tej pory udało nam się ukończyć prace w "Bosmance". Pomiszczenie przeznaczone na biura Zarządu jednostki, zostało odnowione gruntownie. Wymieniono okno, ocieplono dach, wykonano nowy sufit, ściany odmalowano i urządzono stosownie. 

Obecnie prowadzimy remont pomieszczenia byłego już "Biura". Remont także jest gruntowny. Nowe drzwi i okno, okna nipotrzebne zamórowano, wylewka i kafelki na podłodze, wszystkie możliwe kable zostały ukryte w ścianie, a same ściany odświżone i pomalowane. Roboczo dziś nazwane "Szpejownia" będzie pomieszczeniem w którym zgromadzimy wszelki sprzęt nurkowy. Przeniesiona zostanie tam sprężarka, skafandry, automaty, jackety słowem wszytko co nurkowe.

Równolegle prowadzimy własnymi środkami remont pomieszczenie nad "Hangarem" który ochrzciliśmy nazwą "Skansen". Przeznaczeniem tej sali jest zbieranie obiektów historycznych. I trzeba przyznać, że mamy ich kilka (jak nie więcej) w naszej jednostce. Kilka przykładów: kamera podwodna 8mm, zestaw nurkowy P21, dawne płetwy, zestaw ambu Dragera, radiostacje Unitra, aparaty górnicze, prądownice, aparaty strażackie i wiele innych. Wszystko z minionej epoki. Jednak aby móc to wystawić należy jeszcze poczekać na ukończenie prac. A do zrobienia jest nowa podłoga, ściany, oświetlenie czy półki na eksponaty.

Działamy !!!

 

Remont naszej remizy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *