Ćwiczenia odbyły się na miejskim kąpielisku Bolko. Udział wzieły dwie jednostki OSP ORW w Opolu oraz JRG nr 2 PSP. Ćwiczyliśmy działania ratownicze na lodzie z użyciem sprzętu jaki posiadamy na wyposażeniu. Deskosanie, kołowrót, drabiny nasadkowe, specjalistyczn skafandry, liny oraz kolce lodowe. Nasza jednostka przygotowała przerębel oraz potrzebny sprzęt. Razem ze Strażakami z PSP ćwiczyliśmy w rotach podejmowanie poszkodowanego pod któreym "załamał się lód". Dodatkowo ochotnicy wykonali nurkowani pod lodowe. Inny strażacy spróbowali wejść do wody z slipkach – morsować. Można było przekonać się jak długo człowiek wytrzyma w zimnej wodzie. Świetna zabawa i miła atmosfera. Na ćwiczeniach ze strony OSP byli: naczelnik, Alan, Jarek, TT, Tomek, Hubert oraz Piotrek nasz nowy ochotnik. 

 

Ćwiczenia Lodowe 15.01.2017r

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *